דף הבית » סדנאות והרצאות
 

סדנאות והרצאות

 
 

הרצאות וסדנאות משלבות ידע עם חוויה. מפורטות להלן חלק קטן מבין ההרצאות והסדנאות. ניתן להזמין סדנאות והרצאות לפי נושא ותוך התאמה לקהל.
הרצאות וסדנאות מיועדות בין היתר: מקומות עבודה לסוגיו, קהילת המרפאים: רפואה משלימה, עובדים סוציאליים. מערכת החינוך: למורים הורים וילדים.
נושאים נבחרים: גיבוש קבוצתי, תקשורת ודיאלוג, עולם החלומות, אגדות עם ככלי טיפולי וחינוכי.


   
• 
  חלומות כאמצעי להתפתחות אישית. חלומות מהווים התגלות של מעמקי הנפש לאני. נתאר מה הוא חלום גדול ונקשר זאת לתיאור של "חוויה מגדלת" במובן של התגלות יצירתית: דרך יחסים, תובנה פנימית או בחלומות. נערוך  הדגמה של אמצעים לעבודת חלום והתנסות אישית (בסדנא) ביצירת תקשורת עם החלום.
•  מסע אל עצמי - האש היצירתית: ה"עצמי" (self) כפי שהוא מתואר בפסיכולוגיה האנליטית של ק.ג יונג, הוא סמל ומקור של שלמות, חכמה וידע המופיע, לדוגמה, דרך סמלים וחלומות. אולם בחיינו הארציים אנו נמצאים בהוויה שבה אי השלמות, הסבל והנכות הנפשית והפיזית טבועים עמוק ולכן בלתי נמנעים. המתח שבין הקטבים: זה השלם וזה וחסר השלמות, הוא מקור הכוח או האש המזינה את מסע החיים של האנושי. נתאר את המתח שבין הקטבים בעזרת אגדות, קטעי ספרות, חלומות והתנסות אישית (בסדנא). ננסה להבין ביחד את התובנות והמשמעות שצומחות דרך קבלה של הפרדוכס האנושי הקיומי הזה.
•  שאלת הרוע באגדות: סיפורי האחים גרים מתייחסים לרוע באופן מאד ישיר ולא מייפה את המציאות. נגלה ביחד את הפעולה העמוקה של האגדות כמי שיכולות להעיר אותנו, לעורר סקרנות ורצון להבין את הרוע ששוכן סביבנו וגם בתוכנו ולהתמודד איתו כחלק ממסע של התפתחות של האני והקבוצה.
•  סדנאת מנדאלה: למעוניינים בתהליך של חיבור וגיבוש קבוצתי באווירה של כייף קרבה ויצירה משותפת. נתחיל בהרצאה מלווה בשקופיות מרהיבות של מנדלות צבעוניות מרחבי העולם. נמשיך בתהליך של יצירת המנדאלה תהליך שנע מהצורות שמייצגות את האישי לעבר יצירה של ייצוג קבוצתי. התהליך מובנה פשוט וקל ומפגיש את המשתתפים אחד עם השני בדרך מהנה. בסיום נישאר עם תוצר צבעוני עתיר יופי שיתלה לאחר הסדנא במקום שהקבוצה תבחר.
•  כוחו של הדיאלוג הבין אישי. להבדיל ממשאבים אחרים כמו כסף, זמן, ארגון, הדיאלוג הוא אמצעי מיידי וזמין שעושה את ההבדל ביחסים ויוצר, מיידית, תחושת משמעות קרבה וסמכות. התורה הדיאלוגית של הפילוסוף מרטין בובר תוצג ככלי שניתן ליישום ביחסים  בארגונים, בבית הספר ובכל מקום שבו לפחות שני בני אדם יוצרים דיאלוג.

 

יזהר גיל אור M.A מטפל הבעתי: ברישיון משרד הבריאות. מאז 1993. מנחה קבוצות התפתחות אישית למטפלים. סדנאות לקבוצות. פסיכותרפיה: מבוגרים נוער ילדים. הדרכת הורים. מרצה בנושאי הפסיכולוגיה הטרנספרסונלית.
התנסות והשכלה: תוכנית לימודים מלאה, 5 שנים, המכון הישראלי לפסיכולוגיה אנליטית. מנחה קבוצות: התפתחות אישית למטפלים מדיסין, קבוצות הורים. מרצה בתי ספר, עובדי חברה ורווחה, לקהל הרחב מרכז בין תחומי מודיעין.
   

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר