דף הבית » טיפול משפחתי
 

טיפול משפחתי

 

טיפול משפחתי - הביחד נמצא בלב

 

18-6 מפגשים קצר מועד. השקעה בתקשורת משפחתית היא השקעה הטובה ביותר שתעשו עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם בהווה ועבור השנים הבאות. הבנה חום תמיכה ותחושת שותפות היא תקשורת בהירה ותומכת היא המזון האמיתי שהמשפחה זקוקה על מנת שכל אחד מתוכה יצמח להגשים את הפוטנציאלים שלו.
כיצד? אפשר לדמות טיפול משפחתי למלאכת טוויה במקום שחוטי התקשורת נקרעו או נפרמו. נשתמש, ביחד, בסוגים שונים של תקשורת טיפולית כדי לחבר את מה שנפרם.


 


לאילו בעיות מתאים טיפול משפחתי ?


* התמודדות עם כל סוג של משבר או טראומה, מחלה, פטירה, אירועים אשר מטבעם משפיעים על כל בני הבית.
* קשיים הקשורים למצבי מעבר של המשפחה, למשל:  גירושים, כאשר ילד עוזב את הבית, לידה, גיל ההתבגרות, ועוד.
* קשיים של ילדים שלפי דעתכם מקורם (אולי) בבית. כמו: ילדים עם קושי ללכת לבית הספר, פחדים, גניבות.
* הפרעות תקשורת בין אישית: כאשר וויכוחים תוך משפחתיים (ולא משנה בין מי למי) נחווים כקשים - עם משקעים. לדוגמה ויכוחים קשים בין ההורים על גידול הילדים.
* כאשר ילדים מעורבים בקונפליקטים בין ההורים.
* בעיות משמעת, בעיות של גבולות.
* בעיות הקשורות לציפיות הורים כמו חרדת מבחנים קשה, חוסר מוטיבאציה קיצוני ללמידה.
* בעקבות טיפול שלא סייע.

 

כמה מפגשים נמשך טיפול משפחתי ?
טיפול המשפחתי יהיה בדרך כלל טיפול קצר מועד. תחילה נברר יחד את סוג הבעיה ואת מורכבותה. מספר הפגישות ינוע בין 6- 18 פגישות. 

הבן מסרב לבוא מה נעשה ?

ישנה חשיבות להגיע לקול החסר של הבן: להבין את הסיבות לסירוב.  הניסיון הקליני טיפולי מראה כי הקשבה לקול החסר, הבן, תביא בסופו של דבר את הילד למפגשים.

האם כל בני המשפחה צריכים לבוא לטיפול ?
בשלב של המפגשים הראשוניים יוזמנו כל בני המשפחה. במפגשים אילו ננסה להבין ביחד את הבעיה . בהמשך נחליט ביחד על ההיקף של המשתתפים בהתאם לנסיבות ולצורך.

כיצד יתנהל הטיפול המשפחתי?
נאתר, ביחד, היכן נפרמו החוטים המקשרים. נטווה אותם מחדש שלב אחר שלב. מלאכת הטוויה של הקשר המשפחתי נעשית על ידי גישות שונות של טיפול משפחתי כמו: שיחה ותקשורת מונחית בחדר הטיפול. טיפול בגישה נרטיבית, כלומר דרך אמצעים סיפוריים, שימוש באמצעים לא מילוליים, צבעים, כלי מוזיקה, תנועה של הגוף כאמצעים פותחים ומאפשרים עבור ביטוי דרך מילים. הבחירה של האמצעים הטיפוליים נעשית בהתאם לבחירה שלכם כך שתמיד תחושו בנח עם כל תהליך שלא יהיה.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר