דף הבית » אימון אישי דינאמי
 

אימון אישי דינאמי

 

אימון אישי דינאמי הדרך היעילה ביותר להשגת המטרות שלך בחיים:

בצומת ההחלטות:
צומת ההחלטות מזמנת לך התלבטויות בשאלות חשובות כמו: להשאר או לעזוב, ללמוד תחום א או ב, כיצד להגיע ליחסים רצויים עם בת/ בן זוג ועוד. ככל שהשאלה נחווית כקשה או רבת משמעות כך גדל החשש שכובד השאלה ותחושת כובד האחריות יביא למצב של תקיעות שיוצר תחושת חוסר אונים מול הצורך להחליט.

ככל שהזמן חולף ללא בחירה ופעולה תואמת כך האני יוצר בפועל החלטה הבוחרת באי החלטה בתור פתרון עדיף. זו הסתבכות מוכרת אך לא הכרחית:

בהירות: מה באמת חשוב לי?
יצירת בהירות היא צעד ראשון ביצירת שינוי. נשאל ביחד מה חשוב לי? שמחת החיים, מעמדי המקצועי, יחסים עם אחרים משמעותיים כמו זוגיות, משפחה חברים, תחושת פתיחות וספונטניות.
כיצד להגשים את המטרות שלי?
שאלה חשובה ביותר קשורה ליצירת עדיפות לאמצעים ולדרכים שעובדים עבורך לצורך הגשמת המטרות שלך. נברר שאלה זו במשותף.
כיצד עובד האימון האישי?
אימון אישי דינאמי יוצר בהירות אישית תוך זיהוי של הדרכים להגשמת המטרות שלך. התפישה של "אימון אישי דינאמי" רואה את העולם הממשי, החיים של האדם ואת העולם הפנימי כשני מרחבים משפיעים ויוצרים אחד את השני באופן סינכרוני - מתואם. דרך "נגיעות" (ראו "כלים נבחרים") במקומות ההשפעה ההדדית חוץ ופנים ניצור הבנה משמעות בהירות וחיבור לאמצעים שעובדים עבורך.
 

כלים נבחרים:

חשיבה חיובית:
כלי רב עוצמה בהשפעתו, פשוט לשימוש, וזמין לשימוש מיידי. חשיבה חיובית נחוצה תמיד אך היא יעילה ביותר כאשר אדם מבקש ליצור שינוי בדפוסים של תפיסה יחסים וחשיבה לא רצויים. השפעת חשיבה חיובית מורגשת בדרך כלל מייד עם תחילת התרגול.
מעורבות של המאמן:
כבני אדם אנו בנויים מלידה לעשות צעדים של התפתחות בנוכחות המתאימה של אדם אחר. מעורבות ותמיכה בתהליך השינוי שלך מחברים את ההבנות והכלים שצברת אל תוך החיים, אל תוך הרגעים שמזמינים שינוי בנוכחות של אחר בעל חשיבות. 
פסיכותרפיה דינאמית הבעתית:
"חוויה ומעורבות ביצירה" כפי שנעשה במפגשים, היא הדבר שנחוץ כדי לקדם את השגת היעדים שלך במעבר שבין שלב ההבנות לשלב השגת היעדים.
דרך תהליך יצירתי נעלה לפני השטח הבנות, אירועים יוצרי מציאות, ופוטנציאלים אישיים. הגישה הדינאמית הבעתית מזמינה חלקים יוצרים אילו לעבוד לשרותך דרך שימוש בצבעים, תופים, דרמה, קול. כל אמצעי נבחר תוך התאמה אישית לתחושות שלך באותו רגע.
נוסף תוכל/י לזהות כיצד כוחות העמקים שלך הופכים להיות חלק מתהליך השינוי, דבר שמעלה כוחות פנימיים שלך ויוצר את המשמעות הנחוצה בתור מדלק מניע לדרך השינוי שלך כאדם מתפתח.
 
מעברים ואימון אישי:

אילו קשיים או בעיות ניתן לשנות בעזרת אימון אישי?

מצבי מעבר הם המצבים בהם אנו חשופים לתחושות קשות של משבר ובהם אנו פגיעים ורגישים יותר ביחס לחיים. מצד שני, דווקא במצבים אילו ישנם פוטנצאלים גדולים ליצירה של השינויים החשובים לנו. אימון אישי מותאם להפוך מצבי מעבר להזדמנות חשובה שלעיתים אינה חוזרת. דוגמאות:

מעברים בחיים:
למשל: קושי ביחסים עם דמויות משמעותיות, חתונה או גירושים, פרידה או אבל מדמות משמעותית במשפחה או מחוצה לה, פיטורים בעבודה, שינוי משפחתי כמו לידה של ילד, שינויים הקשורים לגיל האדם (קושי במעבר בין גיל לגיל מתקדם יותר). שינוי בתחום הקריירה או מקום העבודה.

מעברים מתוך רצון פנימי:
רצון לשינוי מסיבות פנימיות כמו למשל: כאשר אדם חש שהוא סובל, מתוסכל, לא מסופק, לא מוגשם. הסיבות לרצון ליצור שינוי יכולות להיות רבות החל באירועים מהעבר, קושי ביחסים עם דמויות משמעותיות בהווה ועוד. נוכחות של סבל תיסכול מכל סוג הוא קריאה של הנפש לשינוי. נרתום את הכח של התחושות הקשות לשרות כוחות השינוי וההתפתחות.


 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר